Termobuty przygotuj się na zimę - sprawdź naszą ofertę
65283.png

BERIS Wędzidło zwykłe z wąsami Comfort Bar 18 mm

65285.png

BERIS Wędzidło zwykłe z wąsami Tongue Port Bar 18 mm

BERIS Wędzidło zwykłe z wąsami Butterfly Bar 18 mm

440,00 zł
Dostępność: 7-14 dni
Tylko %1 pozostał
SKU
65284

Misją firmy Beris jest ochrona delikatnego końskiego pyska. Od ścięgierza do kółek wędzidłowych, każda metalowa część jest formowana ręcznie, spawana i wygładzana do perfekcji. Innowacyjny design ścięgierzy zapewnia lepszą akceptację wędzidła przez konie i ułatwia komunikację między koniem a jeźdźcem. Wszystkie ścięgierze firmy Beris wykonane są z tworzywa sztucznego bezpiecznego dla żywności, specjalnie przetwarzanego, dzięki czemu wykończenie ich powierzchni nie ma sobie równych na rynku. Gładkie, łatwo przesuwające się w pyskach (nawet przy niewielkiej produkcji śliny) są chętniej akceptowane przez konie, które chętnie je żują. W zależności od modelu wędzidła dostępne są w kilku różnych giętkościach ścięgierzy, od najbardziej elastycznego extra soft do sztywnego hard.

 

WĘDZIDŁO Z WĄSAMI (FULL CHEEK):

Wędzidło z wąsami leży neutralnie i bardzo stabilnie w pysku. Zapewnia odpowiednie boczne wsparcie bez ryzyka przyszczypania pyska lub warg. Polecany dla koni wymagających większego wsparcia i mocniejszego prowadzenia przy zakrętach (młodych, niedoświadczonych, bardzo silnych), popularne szczególnie wśród skoczków, bo pomaga w wykonywaniu szybkich zakrętów.

BUTTERFLY BAR:

Ścięgierz motylkowy to absolutna innowacja – wyprofilowany anatomicznie i poszerzony w obszarze języka. Dzięki temu zwiększa powierzchnię kontaktu i zapewnia temu niesłychanie wrażliwemu mięśniowi więcej miejsca oraz możliwość delikatnego działania. Konie okazują, że uczucie to jest dla bardziej nich komfortowe przez wzmożone żucie i łatwiejszą akceptację wędzidła.

Jeśli silniej działamy ręką - boczna część wędzidła wywiera nacisk za pomocą niedużej dźwigni i zmienia kąt ułożenia wędzidła w pysku. Wędzidło po obróceniu mocniej opiera sie na języku profilowaną częścią. Po zwolnieniu nacisku wędzidło powraca do wyjściowej, bardziej komfortowej pozycji.

Grubość ścięgierza: 18 mm

Więcej informacji
Dostępność 7-14 dni
Producent Beris
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BERIS Wędzidło zwykłe z wąsami Butterfly Bar 18 mm
Twoja ocena