Termobuty przygotuj się na zimę - sprawdź naszą ofertę
2123zi_4.jpg

QHP Wędzidło oliwkowe pojedynczo łamane

65266.png

BERIS Wędzidło oliwkowe pojedynczo łamane D-ring Eggbutt 18 mm

BERIS Wędzidło oliwkowe pojedynczo łamane Eggbutt 18 mm

405,00 zł
Dostępność: 7-14 dni
Tylko %1 pozostał
SKU
65255

Misją firmy Beris jest ochrona delikatnego końskiego pyska. Od ścięgierza do kółek wędzidłowych, każda metalowa część jest formowana ręcznie, spawana i wygładzana do perfekcji. Innowacyjny design ścięgierzy zapewnia lepszą akceptację wędzidła przez konie i ułatwia komunikację między koniem a jeźdźcem. Wszystkie ścięgierze firmy Beris wykonane są z tworzywa sztucznego bezpiecznego dla żywności, specjalnie przetwarzanego, dzięki czemu wykończenie ich powierzchni nie ma sobie równych na rynku. Gładkie, łatwo przesuwające się w pyskach (nawet przy niewielkiej produkcji śliny) są chętniej akceptowane przez konie, które chętnie je żują. W zależności od modelu wędzidła dostępne są w kilku różnych giętkościach ścięgierzy, od najbardziej elastycznego extra soft do sztywnego hard.

 

WĘDZIDŁO OLIWKOWE:

Dzięki lekkiemu zakrzywieniu wędzidło idealnie pasuje do kształtu końskiego pyska, Nacisk wywierany na wodze zmienia delikatnie kąt przyłożenia wędzidła oraz wzmacnia działanie na żuchwę oraz język. Profilowane połączenie ścięgierza z kółkami wędzidłowymi zapobiego przyszczypywaniu kącików pyska i dodatkowo stabilizuje wędzidło. Beris poleca ten typ wędzideł jako idealne do pracy z młodymi końmi.

EGGBUT SNAFFLE:

Łamane wędzidła wzmacniają nacisk na boczne części żuchwy oraz boki języka. Pojedynczo łamany ścięgierz mniej ogranicza swobodny przepływ krwi w języku od podwójnie łamanego wędzidła. Ścięgierze oliwkowe pojedynczo łamane wykonane są z plastiku o średniej giętkości na środku i z bardziej giętkiego plastiku na zewnętrznych krawędziach ścięgierza. Pozwala to na złagodzeni nacisku na boczne części żuchwy.

Kształt i kąt załamania wędzidła umożliwia mu równomierny rozkład na języku i zapewnia brak ograniczeń w przepływie krwi.

Średnica kółek wędzidłowych: 7,5 cm

Grubość ścięgierza: 18 mm

Więcej informacji
Dostępność 7-14 dni
Producent Beris
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BERIS Wędzidło oliwkowe pojedynczo łamane Eggbutt 18 mm
Twoja ocena