Termobuty przygotuj się na zimę - sprawdź naszą ofertę
65296.png

BERIS Cyganka Prime 18 mm

BERIS Cyganka Comfort Bar 18 mm

525,00 zł
Dostępność: 7-14 dni
Tylko %1 pozostał
SKU
65293

Misją firmy Beris jest ochrona delikatnego końskiego pyska. Od ścięgierza do kółek wędzidłowych, każda metalowa część jest formowana ręcznie, spawana i wygładzana do perfekcji. Innowacyjny design ścięgierzy zapewnia lepszą akceptację wędzidła przez konie i ułatwia komunikację między koniem a jeźdźcem. Wszystkie ścięgierze firmy Beris wykonane są z tworzywa sztucznego bezpiecznego dla żywności, specjalnie przetwarzanego, dzięki czemu wykończenie ich powierzchni nie ma sobie równych na rynku. Gładkie, łatwo przesuwające się w pyskach (nawet przy niewielkiej produkcji śliny) są chętniej akceptowane przez konie, które chętnie je żują. W zależności od modelu wędzidła dostępne są w kilku różnych giętkościach ścięgierzy, od najbardziej elastycznego extra soft do sztywnego hard.

CYGANKA:

Połączenie ścięgierza i kółek wędzidłowych zapewnia większą ruchomość wędzideł tego typu w pysku. Cyganki przeznaczone są dla koni, które preferują większą mobilność wędzidła w pysku – dzięki zastosowaniu miedzinaych osłonek wędzidło gładko przesuwa się przez kółka wędzidłowe; wydłuża się również czas życia wędzidła. Zastosowanie dodatkowych pasków umożliwia wywarcie mocnego, bezpośredniego nacisku na potylicę, co pomaga w opanowaniu bardziej gorących wierzchowców.

COMFORT BAR:

Anatomicznie profilowany ścięgierz układa się lekko i równomiernie na języku oraz krawędziach żuchwy, dzięki czemu zapewnia więcej miejsca i swobody ruchu dla języka. Przy mocniejszym kontakcie nacisk wywierany jest na całą szerokość pyska i żadna jego część nie jest mocniej uciskana. Ślinianki zabezpieczają przed przyszczypaniem warg. Dzięki lekko zakrzywionemu kształtowi wędzidło leży stabilnie na języku. Wędzidła z lekko profilowanym scięgierzem uważane są za delikatniejsze i bardziej przyjazne dla pyska. Zestawienie odpowiedniego profilowania z materiałem sprawia, ze jeździec i koń mogą komunikować się w łatwiejszy sposób.

Ten rodzaj ścięgierza polecany jest dla koni młodych oraz wrażliwych.

Grubość ścięgierza: 18 mm

Więcej informacji
Dostępność 7-14 dni
Producent Beris
W promocji Nie
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:BERIS Cyganka Comfort Bar 18 mm
Twoja ocena